sulymandemirel
دانشگاه سلیمان دمیرل در سال ۱۹۹۲ در اسپارتا تاسیس شده است. شهر اسپارتا که مرکز استان اسپارتا در ۱۵۰ کیلومتری شمال منطقه گردشگری ساحلی «آنتالیا» در غرب ترکیه واقع شده است فرصت مناسبی برای دانشجویان خود فراهم میکند تا تعطیلات خود را در شهر گل بگذرانند. این دانشگاه که یک دانشگاه دولتی به شمار می رود، نام خود را از رئیس جمهور سابق ترکیه گرفته است و با ۷۰ هزار دانشجو ، دومین موسسه آکادمیک بزرگ در کشور ترکیه است.  در طی سال ها دانشگاه سلیمان دمیرل در زمینه های تحصیلی پزشکی ، مهندسی ، کشاورزی و بازرگانی پیشرفت های زیادی داشته است و از این جهت توانسته با سایر دانشگاه های برتر ترکیه رقابت کند و نام خود را بر سر زبان ها بیاورد . این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه های اروپایی است و از همین رو موفق شده است تا امکانات گسترده ای را برای دانشجویان خود فراهم آورد .
 
دانشگاه سلیمان دمیرل از ۱۵ دانشکده ، ۱۲ مدرسه ی فنی و حرفه ای ، ۲ دبیرستان و ۴ مدرسه تحصیلات تکمیلی شامل شده است . هم چنین دارای دو پردیس شرقی و غربی می باشد که امکانات بسیار زیادی را در خود دارند .
 

دانشکده ها 

 1. دانشکده هنرهای زیبا
 2. دانشکده تربیت دبیر
 3. دانشکده دندان پزشکی
 4. دانشکده مهندسی
 5. دانشکده پزشکی
 6. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 7. دانشکده هنر و علوم
 8. دانشکده کشاورزی
 9. دانشکده معماری
 10. دانشکده تکنولوژی های آموزشی
 11. دانشکده ی الهیات
 12. دانشکده جنگل داری
 13. دانشکده علوم بهداشتی
 14. دانشکده حقوق
 15. دانشکده شیلات
 16. دانشکده تکنولوژی های پیشرفته
 
دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

نحوه پذیرش و ثبت نام در دانشگاه سلیمان دمیرل

تدریس در این دانشگاه به صورت انگلیسی و ترکی می باشد. بنابراین دانشجو باید قبل از ورود به دانشگاه این دو زبان را به خوبی فرا گیرد . هم چنین بعضی از رشته های موجود در این دانشگاه به زبان آلمانی و فرانسوی نیز تدریس می شوند .  جهت پذیرش در دانشگاه سلیمان دمیرل ، دانشجویان خارجی موظف به شرکت در آزمون YOS یا SAT می باشند و اگر دانشجو تمایل به تحصیل در رشته هایی که با زبان انگلیسی تدریس می شوند را داشته باشد ، موظف به ارائه مدارک آیلتس و تافل خود خواهد داشت.

توران آکادمیامکانات دانشگاه سلیمان دمیرل

دانشگاه سلیمان دمیرل  امکانات زیادی جهت تفریح دانشجویان خود از جمله مجتمع های ورزشی ، سالن های سینما ، گالری ها ، سالن کنسرت که میزبان محبوب ترین خوانندگان ترک است و … را در بر دارد . هم چنین این دانشگاه هر ساله سمینار ها و نمایشگاه های مختلفی در انجمن های خود در زمینه های علمی ، هنری ، اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و ورزشی برگزار می کند . از همین رو با داشتن بیش از ۸۷ انجمن دانشجویی از دانشگاه های پیشرو این زمینه در ترکیه است . هدف این دانشگاه ارائه امکانات به دانشجویان و تشویق آن ها برای فعالیت های بیشتر در کنار تحصیل و آماده کردن آن ها برای ورود به جامعه است .
 
یکی از امکانات برتری که این دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار داده است، امکان استفاده ی آن ها از امکانات گسترده و متعدد ورزشی است. این دانشگاه با داشتن زمین فوتبال ، بسکتبال ، والیبال ، تنیس و هم چنین باشگاه های بدن سازی ، یوگا ، ایروبیک ، اسب سواری و … به یکی از جذاب ترین دانشگاه های ترکیه از نظر  دانشجویان تبدیل شده است . اگر علاقه مند به ورزش های دیگری مثل پاراگلایدر ، غواصی ، کوهنوردی و … نیز باشید ، دانشگاه سلیمان دمیرل در خارج از دانشگاه نیز برنامه های زیادی برای شما ترتیب داده است . هم چنین شهر اسپارتا یکی از مراکز تفریحی زمستانی در ترکیه است و به همین دلیل اسکی در این شهر رونق دارد و این ورزش توسط دانشگاه نیز برگزار می شود .
از دیگر امکانات گسترده این دانشگاه می شود به امکانات فراوان آن در زمینه پزشکی و بهداشت به دانشجویان اشاره کرد . در این دانشگاه تمامی دانشجویان به صورت رایگان معاینه و در صورت لزوم به مراکز درمانی یا بیمارستان ۴۰۰ تخته این دانشگاه فرستاده می شوند . هم چنین دانشجویان داخلی از بیمه دانشگاه بهره مند هستند و می توانند از امکانات پزشکی به صورت رایگان و یا با هزینه کم استفاده کنند . دانشجویان خارجی نیز می توانند با خرید این بیمه از دانشگاه از این امکانات بهره مند شوند .
 

رنکینگ دانشگاه

این دانشگاه توانسته است رتبه ی ۱۸۸۱ برترین دانشگاه های جهان و ۳۲ را در دانشگاه های داخل ترکیه را کسب کند.
 
دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه
 
 

شهریه های دانشگاه سلیمان دمیرل 

 • پزشکی (ترکی) :۲۵/۲۹۱ لیر
 • دندانپزشکی (ترکی) : ۹/۲۰۰ لیر
 • داروسازی (ترکی) : ۹/۲۰۰ لیر
 • فیزیوتراپی (ترکی) : ۳/۴۰۰ لیر
 • پرستاری (ترکی) : ۳/۴۵۳ لیر
 • مامایی (ترکی) : ۳/۴۰۰ لیر
 • فنی و مهندسی (ترکی) : ۶/۲۰۰ لیر
 • معماری و هنر (ترکی) : ۶/۲۰۰ لیر

جهت آشنایی بیشتر با رشته ها ، شهریه آن ها و هم چنین اطلاعات بیشتر از دانشگاه کاراتکین با مشاوران ما  در توران پارس تماس حاصل فرمایید .

سوالی دارید؟ همین حالا مشاوره رایگان بگیرید!

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۵۰
۰۹۳۷۸۱۹۱۱۶۹
۰۹۱۹۳۰۱۰۸۲۳