fenerbahcelogo

دانشگاه فنر باغچه یک دانشگاه خصوصی است و در سال ۱۹۹۸ میلادی در شهر استانبول تاسیس شده است. دانشگاه فنرباغچه توسط باشگاه ورزشی فنر باغچه تاسیس شد. این دانشگاه که در ابتدا به عنوان یک موسسه سلامت و فرهنگ مشغول به کار بود، پس از مدتی مجوز دانشگاهی خود را به طور رسمی و قانونی در سال ۲۰۱۶ از دیوان سرای ترکیه به دست آورد.

این دانشگاه برنامه ها و فرصت های فراوانی جهت پذیرش دانشجویان بین المللی در سراسر جهان دارد. به دلیل فرصت تحصیل دانشجویان در برترین دانشگاه های اروپایی و هم چنین فرصت مزیت های فراوان این دانشگاه هم چون تعداد کم نفرات در کلاس ها و ایجاد امکانات آموزشی فراوان، دانشجویان فراوانی جهت ورود و پذیرش در این دانشگاه اقدام می کنند.  هم اکنون ۱۷۰۴۸ دانشجو در مقاطع لیسانس و بالاتر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. زبان آموزشی دانشگاه فنر باغچه ترکی و در برخی از رشته ها، انگلیسی می باشد.

دانشگاه فنر باغچه ترکیه

دانشگاه فنرباغچه شامل ۵ دانشکده و یک مدرسه خدمات سلامت است. رشته های گوناگونی هم چون علوم سیاسی، اقتصاد، زبان های خارجی، بانکداری، رادیو،تلویزیون و سینما، روابط عمومی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، طراحی و معماری،داروسازی، تغذیه، مامایی، فیزیوتراپی، پرستاری، تربیت بدنی، ارتودنسی، خدمات اتاق عمل، هوشبری، فناوری پروتز دندان و … تدریس می شود.

دانشکده ها

 • دانشکده مهندسی و معماری
 • دانشکده علوم مدیریتی و اقتصاد
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده علوم سلامت

توران آکادمی

رنکینگ دانشگاه فنر باغچه

طبق آخرین آمار گرفته شده در سال ۲۰۲۰ ، دانشگاه فنرباغه رتبه ۱۲۴۳۱ در بین برترین دانشگاه های جهان و رتبه ۱۷۴ در میان برترین دانشگاه های ترکیه دارد.

امکانات دانشگاه فنرباغچه

دانشگاه فنر باغچه دارای امکانات گسترده تحصیلی و رفاهی مانند آزمایشگاه های پیشرفته و تخصصی، کلاس های مجهز، کتابخانه های بزرگ و مجهز به امکان مطالعه حضوری و غیر حضوری، کلوپ های ورزشی، باشگاه ها، زمین های ورزشی والیبال، بسکتبال، بوفه و کافه های فراوان، سالن های غذاخوری و رستوران ها و … می باشد. هم چنین روانشناسان فراوانی در تمامی حوزه های روانشناسی در این دانشگاه برای مشاوره به دانشجویان فعالیت می کنند.
این دانشگاه برای دانشجویان خود پس از اتمام تحصیل شان، فرصت های شغلی و درآمد زایی فراهم می کند و به دانشجویان خود این ضمانت را می کند که نگران زندگی اجتماعی و معیشتی خود نباشند.

نحوه ورود و پذیرش در دانشگاه فنرباغچه

جهت ثبت نام در این دانشگاه باید تمامی مدارک پذیرش خود را به اداره ثبت نام دانشجویان بین المللی در طبقه اول ساختمان اصلی این دانشگاه تحویل دهید.

بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه

مدارک مورد نیاز :

– مدرک معتبر دیپلم و ترجمه آن به زبان ترکی یا انگلیسی
– معادل معتبر مدرک دیپلم ( این مدرک نشان دهنده تائید مدرک شما توسط سیستم آموزشی ترکیه است. جهت گرفتن این مدرک می توانید به سفارت ترکیه در تهران و یا وزرات آموزشی ترکیه بروید. )
– نمره قبولی در آزمون های بین المللی مانند yos و sat
– اگر مایل به ادامه تحصیل در رشته هایی دارید که زبان آموزشی آن ها انگلیسی است باید مدرک معتبر تسلط بر زبان انگلیسی داشته باشید و به دانشگاه ارائه دهید.
– حداقل تسلط در سطح B1 زبان ترکی و مدارک موجود آن
– اصل و یا کپی صفحات پاسپورت معتبر که مهر ویزا بر روی آن خورده باشد.
– کپی ویزا
– دو عدد عکس ۳*۴
– رسید پرداخت بانکی شهریه
– بیمه کامل سلامت
– نامه قبولی که این نامه از طرف دانشگاه صادر می شود.
هم چنین تمامی مشکلات و سوالات خود را می توانید از امور دانشجویان بین المللی در دانشگاه بپرسید.

آدرس دانشگاه فنرباغچه : استانبول – بلوار آتاشهیر – محله آتاتورک

جهت اطلاعات بیشتر از دانشگاه فنرباغچه و ادامه تحصیل در این دانشگاه با کارشناسان توران پارس تماس بگیرید. توران پارس در تمامی مراحل تحصیلی، اقامت و … همراه و پشتیبان شما خواهد بود.

شهریه دانشگاه فنرباغچه استانبول

 • داروسازی (ترکی) : ۱۰/۰۰۰ دلار – ۵/۵۰۰ دلار
 • فیزیوتراپی (ترکی) : ۳/۰۰۰ دلار – ۲/۵۰۰ دلار
 • فیزیوتراپی (انگلیسی) : ۴/۰۰۰ دلار – ۳/۰۰۰ دلار
 • پرستاری (ترکی) : ۳/۰۰۰ دلار – ۲/۵۰۰ دلار
 • پرستاری (انگلیسی) : ۴/۰۰۰ دلار – ۳/۰۰۰ دلار
 • مامایی (ترکی) : ۳/۰۰۰ دلار – ۲/۵۰۰ دلار
 • فنی و مهندسی (انگلیسی) : ۴/۰۰۰ دلار – ۳/۰۰۰ دلار
 • معماری و هنر (ترکی) : ۴/۰۰۰ دلار – ۲/۵۰۰ دلار

سوالی دارید؟ همین حالا مشاوره رایگان بگیرید!

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۵۰
۰۹۳۷۸۱۹۱۱۶۹
۰۹۱۹۳۰۱۰۸۲۳