yuzunzuyillogo
دانشگاه یوزونجوییل یک دانشگاه خصوصی در کنار رودخانه ی وان ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۸۲ تاسیس شده است و با وجود دانشکده ها و امکانات متفاوت علمی و آموزشی به یکی از دانشگاه های  خصوصی برتر در ترکیه تبدیل شده است.
زبان دانشگاه یوزونجوییل ترکی است و تمامی دانشجویان بین المللی باید به این زبان آشنا باشند. پردیس این دانشگاه در نزدیکی رودخانه وان و در ۱۵ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.  دانشگاه یوزونجوییل با شرکت در برنامه های تبادل دانشجویی مانند مولانا، فارابی و اراسموس اقدام به تبادل دانشجو و مدرس با برترین دانشگاه های دنیا می کند.
 
هم اکنون ۱۵ دانشکده ، ۱۱ مدرسه ، ۱۹ مرکز تحقیقاتی و کاربردی و  موسسه دارد. رشته های مختلفی مانند زبان و ادبیات آلمانی ، فیزیک ، بیولوژی ، مهندسی صنایع غذایی ، جغرافیا ، زمین شناسی ، علوم پایه ، پرستاری ، مامایی و … در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.

 

دانشکده ها

 1. دانشکده دندان پزشکی
 2. دانشکده داروسازی
 3. دانشکده پزشکی
 4. دانشکده دامپزشکی
 5. دانشکده مهندسی و علوم اداری
 6. دانشکده دریا نوردی
 7. دانشکده ادبیات
 8. دانشکده مدیریت
 9. دانشکده علوم
 10. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 11. دانشکده کشاورزی
 12. دانشکده آموزش و پرورش
 13. دانشکده هنر های زیبا
 14. دانشکده الهیات
 15. دانشکده شیلات

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه

 

موسسه ها

 • موسسه علوم اجتماعی
 • موسسه علوم آموزشی
 • موسسه علوم
 • موسسه علوم بهداشتی
 • موسسه زبان های خارجی

رنکینگ دانشگاه یوزونجوییل

طبق آخرین رتبه بندی دانشگاه ها در سال ۲۰۲۲، دانشگاه یوزونجوییل به عنوان یکی از دانشگاه های خصوصی در شرق کشور ترکیه ، رتبه ی ۱۸۹۶در میان برترین دانشگاه های جهان و رتبه ۵۱ در میان برترین دانشگاه های ترکیه را دارد.

توران آکادمی

نحوه پذیرش و ثبت نام

جهت ورود و ثبت نام در این دانشگاه باید در آزمون YOS این دانشگاه شرکت کنید و امتیاز مناسب و بالایی را جهت پذیرش کسب کنید . به این دلیل که زبان آموزشی این دانشگاه ترکی است نیز نیازمند مدرک تومر هستید . هم چنین تمامی مدارک تحصیلی خود را باید ترجمه کرده و به آموزش دانشگاه تحویل دهید.

امکانات

دانشگاه یوزونجوییل امکانات رفاهی متعددی از جمله خوابگاه های بزرگ دخترانه و پسرانه ، سالن های غذا خوری و رستوران های زیاد در خارج و داخل محوطه دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم کرده است .این رستوران ها غذاهایی سالم و ارزان را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
کتابخانه این دانشگاه بسیار مجهز بوده و دارای حدود ۳۰ هزار جلد کتاب و ۲۰ هزار مجله است . هم چنین به شبکه ی اینترنت متصل است و دانشجویان به صورت رایگان می توانند از اینترنت استفاده کنند .
فعالیت های فرهنگی این دانشگاه به صورت منظم و جهت ایجاد احساس شادی و نشاط  و فعالیت اجتماعی آن ها برگزار می شود و علاقه مندان می توانند در تمامی فعالیت های مختلف فرهنگی شرکت کنند.
از امکانات ورزشی این دانشگاه نیز می توان به سالن های ورزشی با ظرفیت ۲۵۰۰ تماشاگر ، زمین های بسکتبال ، والیبال ، تنیس ، استخر و .. اشاره کرد .
 
دانشگاه یوزونجوییل ترکیه
 

شهریه های دانشگاه یوزونجوییل

شهریه دانشگاه ها با توجه به رشته های تحصیلی متفاوت است. جهت آشنایی بیشتر با رشته ها، شهریه آن ها و هم چنین اطلاعات بیشتر از دانشگاه یوزونجوییل با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. توران پارس در تمامی مراحل تحصیل و اقامت شما، همراه و پشتیبان شما خواهد بود.
 • پزشکی (ترکی) : ۵۰/۰۰۰ لیر
 • دندانپزشکی (ترکی) : ۴۰/۰۰۰ لیر
 • داروسازی (ترکی) : ۴۰/۰۰۰ لیر
 • فنی و مهندسی (ترکی) : ۵/۴۷۸ لیر
 • هنر و معماری (ترکی) : ۵/۴۷۸ لیر