سفر سالمند

مزایای تور مسافرتی و سفر سالمند ، چرا باید سالمندان به مسافرت بروند؟

سفر سالمندان که در زندگی خود کار و فعالیت بسیار کرده اند امری بسیار مهم است، اکنون شما به عنوان یک سالمند موظفید که از هر روز بهترین استفاده را ببرید. برای اینکار چه خواهید کرد؟ دیگر زمان آن است که دنیا را ببینید. برای اولین بار در زندگی ، وقت خود را برای رفتن به جایی و برای انجام آنچه را می خواهید دارید.

با کمی برنامه ریزی و پیش بینی ، مسافرت می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد. بگذار ماجرا شروع شود!

مزایای سفر

گفته می شود که سفر تنها چیزی است که می تواند از نظر روحی برای همه آرامش بخش باشد، در واقع حتی شما را ثروتمندتر می کند. شایستگی های این نقل قول و فواید سفر به سلامت روحی ، جسمی ، معنوی و عاطفی به خوبی بررسی شده است. مطالعات نشان داده است:

  •     سالمندانی که تعطیلات سالیانه را پشت سر می گذارند ، ۳۲٪ احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را در آنان کاهش می دهد.
  •     زنانی که حداقل دو بار در سال تعطیلات را در سفر می گذرانند ، کمتر استرس دارند و کمتر دچار افسردگی می شوند.
  •     سفر حتی بعد از پایان تعطیلات می تواند سطح استرس را به شدت کاهش دهد.
  •     مسافرت به خارج از کشور می تواند مسافر را با خیال راحت تر و از نظر عاطفی پایدار کند.
  •     مسافرت سالمندان را در حال حرکت و فعال نگه می دارد و اغلب فرصت های بیشتری برای حرکت کردن و راه رفتن و پیاده روی نسبت به ماندن در خانه فراهم می کند. سفر می تواند اعتماد به نفس سالمندان را افزایش دهد.

سفر سالمند

چالش های مشترک برای سفر سالمند

سفر سالمندان ممکن است در نگاه اول بیش از حد به نظر برسد. چیزهای زیادی برای  انتخاب وجود دارد که می توانند به اشتباه پیش بروند. حتی می تواند برخی از مردم و سالمندان را از دیدن جهان باز دارد. این نکات مهم می تواند به شما و عزیزانتان برای سفر بدون استرس کمک کند!پس حتما همه ی جوانب سفر خود را در نظر بگیرید. مقصدی را انتخاب کنید که به راحتی امکان پذیر باشد.

مستقیم ترین و کوتاه ترین مسیرها را به مبدا خود پیدا کنید و در عین حال به خودتان فرصت کافی را بدهید تا بتوانید یک وعده غذایی سریع را میل کنید ، از حمام استفاده کنید و استراحت کنید.

در صورت نیاز از خدمات ویژه از خدمه هتل و مسئول محل اقامت خود درخواست کنید. در صورت دسترسی به کارمندان فرودگاه ، هر فرودگاه قادر به ارائه خدمات رایگان ویلچر برای سالمند عزیز خواهد بود.

سفر سالمند با اسناد مناسب از جمله گذرنامه ، برنامه های سفر ، اطلاعات تماس اضطراری و کارت های بیمه،شناسنامه، همچنین در صورت لزوم اطلاعات تماس پزشکی را نیز برای دسترسی سریع به ارائه دهندگان پزشکی در دسترس داشته باشید.

در هواپیما با خود داروی خود را حمل کرده و هشدارهایی را بر روی تلفن یا ساعت خود تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که در طول یک روز مسافرتی داروی خود را مصرف کنید.

برخی از راه های صرفه جویی در هزینه های سفر و تعطیلات عبارتند از:

سفرهای گروهی:

از آنجا که آژانس های مسافرتی بصورت عمده بلیط را خریداری می کنند ، می تواند هزینه های شمارا به طور چشم گیری کاهش دهد. سفر گروهی به طور کلی توسط راهنماهای متخصص هدایت می شود که شما را به سمت بهترین کارهایی که در محلی خاص انجام می دهید هدایت و راهنمایی می کند. اگر به صورت انفرادی سفر می کنید ، این روش بسیار خوبی است بدون اینکه احساس کنید “تنها” باشید.

سفر سالمند

سفر خارج از فصل:

از آنجا که بازنشسته شده اید و انعطاف پذیری سفر را در زمان های مسافرت خارج از اوج دارید ، به شما امکان می دهد از نرخ های پایین تر استفاده کنید. پروازهای روز دوشنبه تا چهارشنبه به ویژه پروازهایی که در اواخر صبح یا بعد از ظهر انجام می شود بسیار عالی هستند همچنین سفرهای خارج از فصل هزینه های کمتری را برای اقامت و تفریحات برای شما دارد.

مزایای دیگر سفر سالمند

سفر در دوران بازنشستگی یک فعالیت لذت بخش است. و بسیار برای شما خوب است! شما را فعال نگه می دارد ، و همچنین برای افراد جوان تر که از نظر جسمی فعال تر هستند ، از فشار خون بالا ، بیماری قلبی ، سکته مغزی و بسیاری از بیماری های دیگر در امان هستند.

در مواجهه با افراد ، فرهنگ ها و محیط های جدید ، مغز شما را تحریک و به چالش می کشد که باعث کاهش استرس و بهبود روحیه و دیدگاه شما در مورد زندگی می شود.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *