bilkentunilogo

دانشگاه بیلکنت ترکیه با انگیزه دانشجویان و اشتیاق و کوشش در امر آموزش عالی و با کیفیت، بلافاصله رهبری را در بین دانشگاه های جهانی به دست گرفت و شهرت قابل احترامی را در بستر بین المللی برقرار کرد. امروز، بیلکنت به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه های ترکیه و جهان قرار دارد.

بیلکنت دانشگاه جوانی است و مدت زمان طولانی از ساخت آن نمی گذرد. این دانشگاه اولین دانشجویان خود را در سال ۱۹۸۶ پذیرفت. مدیران دانشگاه معتقد بودند بهترین آموزش توسط بهترین استادان انجام می شود.

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید این دانشگاه میتوانید یکی از بهترین گزینه های شما باشد.

تاریخچه دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت (به زبان ترکی، دانشگاه Bilkent) دانشگاه خصوصی است که در شهر آنکارا واقع شده است. این مرکز توسط پروفسور hsan Doğramacı در سال ۱۹۸۴ و با هدف ایجاد مرکز تعالی آموزش و تحقیقات عالی تأسیس شده است.

این دانشگاه نخستین دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی بود که در کشور ترکیه تأسیس شد. نام Bilkent مخفف bilim kenti است. معنای آن به ترکی “شهر علم” است. از زمان تأسیس تا کنون به طور مداوم در بین دانشگاه های برتر ترکیه قرار گرفته است و در سال ۲۰۱۱ ، با رتبه بندی دانشگاه های جهانی به عنوان ۱۱۲مین دانشگاه برتر جهان ثبت شده است.

توران آکادمی

مقدمات تأسیس دانشگاه از سال ۱۹۶۷ و با خرید قطعه زمین در غرب آنکارا آغاز شد. در اواخر دهه ۱۹۷۰ پایه های ساختمان هایی که هم اکنون دفاتر اداری، دانشکده مهندسی و کتابخانه دارند، گذاشته شد. ساخت مکانی برای سکونت برای کارمندان دانشگاهی، کافی نت ها، خوابگاه های دانشجویی و ساختمان های مختلف دانشگاهی به سرعت انجام شد.

موقعیت و نظر سنجی دانشگاه بیلکنت

اکثر دانشجویان از تجربه یادگیری خود در  این دانشگاه (دانشکده زبان انگلیسی دانشگاه بیلکنت) راضی هستند. ۶۳٪ از پاسخ دهندگان نظرسنجی تجربه کلی یادگیری در دانشکده را خوب ارزیابی می کنند، در حالی که میزان ۱۴٪ بسیار خوب را برای این دانشکده ارزیابی کرده اند، فقط ۵٪ دانشجویان تحصیل در این دانشگاه  را بسیار ضعیف ارزیابی می کنند.

بازخورد مثبت دانشگاه

دانشجویان گزارش می دهند که تجربه یادگیری خود در دانشگاه بیلکنت به توانایی آن ها در یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک کرده است. آن ها نشان می دهند که این توانایی ها عمدتاً از طریق یک آموزش قوی در دانشگاه محقق شده است، که توسط یک آموزش ویژه و کامل دراین زمینه پشتیبانی می شود. این درک بسیار مثبت دانشجویان و فارغ التحصیلان درباره کیفیت کلی تدریس و فضای فکری در بیلکنت مشهود است.

دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشکده زبان انگلیسی

دانشکده زبان انگلیسی دانشگاه بیلکنت دانشجویان را برای تحصیلات متوسط ​​دانشگاهی انگلیسی در دانشکده ها و مدارس دانشگاه بیلکنت آماده می کند.

دانشگاه شامل دو برنامه است:

برنامه آمادگی زبان انگلیسی، سطح انگلیسی دانشجویان را به سطح مورد نیاز برای تحصیل در دانشکده ها و مدارس خود می رساند.

برنامه انگلیسی دانشکده (FAE) پس از حضور دانش آموزان در دانشکده ها و مدارس خود، دوره های انگلیسی معتبر را برای اهداف دانشگاهی یا حرفه ای فراهم می کند.

دانشکده زبان انگلیسی بیلکنت احتمالاً یکی از بزرگترین آموزشگاه های زبان انگلیسی در جهان است که هر ترم در حدود ۶۰۰۰ دانشجو انگلیسی آموزش می دهد. در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۲۰۰ مربی دارد که بیست و پنج درصد آنها استاد زبان انگلیسی و ۱۵ نفر کارمندان اداری و پشتیبانی هستند.

این دانشگاه متعهد به حفظ استانداردهای کیفیت در آموزش زبان انگلیسی و مهارت های دانشگاهی است. بیلکنت فرصت های کافی برای کارکنان دانشگاهی خود برای پیشرفت شخصی و حرفه ای فراهم می کند. این یک مرکز دارای مدرک صلاحیت تدریس است که برای ارائه مدارک انگلیسی کمبریج مجاز است:

  •     ICELT (گواهی ضمن خدمت در آموزش زبان انگلیسی)
  •     DELTA (دیپلم در آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان)

این دانشگاه همچنین برنامه صدور گواهینامه توسعه حرفه ای ضمن خدمت خود را اجرا می کند:

CTEAP (گواهی BUSEL در آموزش انگلیسی برای اهداف علمی)

برای مدرسانی که مایل به توسعه دانش و مهارت های خود در آموزش زبان انگلیسی برای اهداف علمی در یک دانشگاه هستند. علاوه بر این، دانشگاه برای ۲۰ سال گذشته ۱۴ همایش بین المللی در زمینه هایی مانند آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی برای اهداف علمی، ارزیابی زبان، مدیریت مدرسه، آموزش معلمان و توسعه برگزار کرده است.

برخی از این کنفرانس ها به طور مشترک با IATEFL (انجمن بین المللی معلمان انگلیسی) و SIG های مختلف آن (گروه های علاقه ویژه) برگزار شد.

دانشگاه بیلکنت یک موسسه یادگیری است که به طور مداوم خود را ارزیابی و تجدید می کند تا بتواند نیازهای در حال تغییر دانشجویان خود را بهتر جابجا کند.

دانشگاه بیلکنت ترکیه

شهریه دانشگاه بیلکنت

  • پزشکی (ترکی) : ۱۴/۷۰۰ دلار
  • دندانپزشکی (ترکی) : ۱۴/۷۰۰ دلار