دانشگاه بیلکنت ترکیه

bilkentunilogo

نام فارسی : دانشگاه بیلکنت

نام انگلیسی : Bilkent University

نام ترکی : Bilkent Üniversitesi

نوع دانشگاه : خصوصی

شهر : آنکارا

سال تاسیس : ۱۹۸۴

تعداد دانشکده ها : ۹

رتبه در ترکیه : ۹

رتبه در جهان : ۷۸۹

نحوه پذیرش : قبولی در آزمون SAT یا YOS

زبان تحصیل : ترکی / انگلیسی

شهریه دانشگاه :

  • رشته پزشکی : ۱۴۵۰۰ دلار
  • رشته دندانپزشکی : ۱۴۵۰۰ دلار
  • سایر رشته ها : ۱۳۶۰۶ دلار

نمره قبولی در آزمون SAT :

نمره ۹۰۰ به بالا

نمره قبولی در آزمون YOS :

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی : ۸۰ به بالا

رشته های پیراپزشکی : ۶۵ به بالا

سایت دانشگاه: https://w3.bilkent.edu.tr/bilkent

کیفیت دانشگاه :

دانشگاه بیلکنت ترکیه با انگیزه دانشجویان و اشتیاق و کوشش در امر آموزش عالی و با کیفیت، بلافاصله رهبری را در بین دانشگاه های جهانی به دست گرفت و شهرت قابل احترامی را در بستر بین المللی برقرار کرد. امروز، بیلکنت به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه های ترکیه و جهان قرار دارد.

بیلکنت دانشگاه جوانی است و مدت زمان طولانی از ساخت آن نمی گذرد. این دانشگاه اولین دانشجویان خود را در سال ۱۹۸۶ پذیرفت. مدیران دانشگاه معتقد بودند بهترین آموزش توسط بهترین استادان انجام می شود.

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید این دانشگاه میتوانید یکی از بهترین گزینه های شما باشد.

تاریخچه دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت (به زبان ترکی، دانشگاه Bilkent) دانشگاه خصوصی است که در شهر آنکارا واقع شده است. این مرکز توسط پروفسور hsan Doğramacı در سال ۱۹۸۴ و با هدف ایجاد مرکز تعالی آموزش و تحقیقات عالی تأسیس شده است.

این دانشگاه نخستین دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی بود که در کشور ترکیه تأسیس شد. نام Bilkent مخفف bilim kenti است. معنای آن به ترکی “شهر علم” است. از زمان تأسیس تا کنون به طور مداوم در بین دانشگاه های برتر ترکیه قرار گرفته است و در سال ۲۰۱۱ ، با رتبه بندی دانشگاه های جهانی به عنوان ۱۱۲مین دانشگاه برتر جهان ثبت شده است.

توران آکادمی

مقدمات تأسیس دانشگاه از سال ۱۹۶۷ و با خرید قطعه زمین در غرب آنکارا آغاز شد. در اواخر دهه ۱۹۷۰ پایه های ساختمان هایی که هم اکنون دفاتر اداری، دانشکده مهندسی و کتابخانه دارند، گذاشته شد. ساخت مکانی برای سکونت برای کارمندان دانشگاهی، کافی نت ها، خوابگاه های دانشجویی و ساختمان های مختلف دانشگاهی به سرعت انجام شد.

موقعیت و نظر سنجی دانشگاه بیلکنت

اکثر دانشجویان از تجربه یادگیری خود در  این دانشگاه (دانشکده زبان انگلیسی دانشگاه بیلکنت) راضی هستند. ۶۳٪ از پاسخ دهندگان نظرسنجی تجربه کلی یادگیری در دانشکده را خوب ارزیابی می کنند، در حالی که میزان ۱۴٪ بسیار خوب را برای این دانشکده ارزیابی کرده اند، فقط ۵٪ دانشجویان تحصیل در این دانشگاه  را بسیار ضعیف ارزیابی می کنند.

بازخورد مثبت دانشگاه

دانشجویان گزارش می دهند که تجربه یادگیری خود در دانشگاه بیلکنت به توانایی آن ها در یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک کرده است. آن ها نشان می دهند که این توانایی ها عمدتاً از طریق یک آموزش قوی در دانشگاه محقق شده است، که توسط یک آموزش ویژه و کامل دراین زمینه پشتیبانی می شود. این درک بسیار مثبت دانشجویان و فارغ التحصیلان درباره کیفیت کلی تدریس و فضای فکری در بیلکنت مشهود است.

دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشکده زبان انگلیسی

دانشکده زبان انگلیسی دانشگاه بیلکنت دانشجویان را برای تحصیلات متوسط ​​دانشگاهی انگلیسی در دانشکده ها و مدارس دانشگاه بیلکنت آماده می کند.

دانشگاه شامل دو برنامه است:

برنامه آمادگی زبان انگلیسی، سطح انگلیسی دانشجویان را به سطح مورد نیاز برای تحصیل در دانشکده ها و مدارس خود می رساند.

برنامه انگلیسی دانشکده (FAE) پس از حضور دانش آموزان در دانشکده ها و مدارس خود، دوره های انگلیسی معتبر را برای اهداف دانشگاهی یا حرفه ای فراهم می کند.

دانشکده زبان انگلیسی بیلکنت احتمالاً یکی از بزرگترین آموزشگاه های زبان انگلیسی در جهان است که هر ترم در حدود ۶۰۰۰ دانشجو انگلیسی آموزش می دهد. در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۲۰۰ مربی دارد که بیست و پنج درصد آنها استاد زبان انگلیسی و ۱۵ نفر کارمندان اداری و پشتیبانی هستند.

این دانشگاه متعهد به حفظ استانداردهای کیفیت در آموزش زبان انگلیسی و مهارت های دانشگاهی است. بیلکنت فرصت های کافی برای کارکنان دانشگاهی خود برای پیشرفت شخصی و حرفه ای فراهم می کند. این یک مرکز دارای مدرک صلاحیت تدریس است که برای ارائه مدارک انگلیسی کمبریج مجاز است:

  •     ICELT (گواهی ضمن خدمت در آموزش زبان انگلیسی)
  •     DELTA (دیپلم در آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان)

این دانشگاه همچنین برنامه صدور گواهینامه توسعه حرفه ای ضمن خدمت خود را اجرا می کند:

CTEAP (گواهی BUSEL در آموزش انگلیسی برای اهداف علمی)

برای مدرسانی که مایل به توسعه دانش و مهارت های خود در آموزش زبان انگلیسی برای اهداف علمی در یک دانشگاه هستند. علاوه بر این، دانشگاه برای ۲۰ سال گذشته ۱۴ همایش بین المللی در زمینه هایی مانند آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی برای اهداف علمی، ارزیابی زبان، مدیریت مدرسه، آموزش معلمان و توسعه برگزار کرده است.

برخی از این کنفرانس ها به طور مشترک با IATEFL (انجمن بین المللی معلمان انگلیسی) و SIG های مختلف آن (گروه های علاقه ویژه) برگزار شد.

دانشگاه بیلکنت یک موسسه یادگیری است که به طور مداوم خود را ارزیابی و تجدید می کند تا بتواند نیازهای در حال تغییر دانشجویان خود را بهتر جابجا کند.

دانشگاه بیلکنت ترکیه

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!

تفریحات دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه Bilkent میزبان رویدادهای بی شماری در رابطه با موسیقی و هنرهای نمایشی است. این دانشگاه همچنین حامی سخنرانی های مکرر، نمایشگاه های هنری و عصرهای ادبی در طول سال تحصیلی است. در هفته اول ماه مه ، هر سال Mayfest برگزار می شود. مایفست یک جشنواره شناخته شده در بین جوانان آنکارا است که شامل تعداد زیادی از فعالیت ها و همچنین کنسرت های روباز است که گروه ها و خوانندگان مشهور پاپ و راک ترکیه و هر خواننده هر شب در طول هفته روی صحنه می روند.

اتحادیه و کلوپ های دانشجویی

هیئت مدیره و اعضای گروه اتحادیه دانشجویی بیلکنت هر ساله بین کلیه دانشجویان ثبت نام شده دانشگاه انتخاب می شوند. اتحادیه دانشجویی حامی اصلی و سازمان دهنده مایفست ، جشنواره تابستانی دانشگاه بیلکنت سنتی است. کلوپ های مختلف دانشجویی هر روز فعالیت های منظمی را در دانشگاه برگزار می کنند ، که عمدتاً برای همه باز است. همه دانشجویان مجاز هستند که در برنامه ها و فعالیت های هر باشگاه مورد علاقه خود بپیوندند یا در آن شرکت کنند.

کتابخانه دانشگاه

کتابخانه دانشگاه مجموعه بزرگی از کتاب ها را با کتاب های خریداری شده سالانه به ارزش بیش از ۳ میلیون دلار آمریکا در خود جای داده است. از سال ۲۰۱۷ ، کتابخانه دانشگاه بیلکنت بزرگترین کتابخانه دانشگاه ترکیه است و تنها کتابخانه دانشگاهی است که در ۱۰ کتابخانه برتر کشور ترکیه رتبه بندی شده است.

علاوه بر کتاب ها، این مجموعه شامل اشتراک های دوره ای، CD-ROM، دسترسی به پایگاه های داده آنلاین و مجلات الکترونیکی ، DVD ، VHS و کاست های صوتی نیز می باشد. نت موسیقی و ضبط صدا در اتاق های موسیقی موجود است. این کتابخانه همچنین میزبان تعدادی مجموعه خصوصی و یک سالن نمایشگاهی است.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *