شرکت های بین المللی

شرایط و قانون تاسیس شرکت های بین المللی در کشور ترکیه

ترکیه از سرمایه گذاری های خارجی در این کشور استقبال می کند و کارآفرینان می توانند از بین انواع مختلفی از شرکت های بین المللی و ترکیه ای که می توانند نیازهای تجاری آنها را تأمین کنند ، انتخاب کنند. شرکت های بین المللی سهامی رایج ترین انواع اشخاص حقوقی هستند. در هنگام بازگشایی شرکت در ترکیه ، سرمایه گذار باید ویژگی های شرکت را در نظر بگیرد.

انواع اشخاص حقوقی در ترکیه

انواع شرکت های زیر را می توان در ترکیه گنجانید:

  1. – شرکت سهامی که مناسب سرمایه گذاران خارجی است که به دنبال توسعه پروژه های بزرگ هستند.
  2. – شرکت با مسئولیت محدود محبوب ترین شکل تجاری در بین کارآفرینان خارجی در ترکیه است.
  3. – شرکت فرماندهی معادل مشارکت عمومی در سایر کشورهای اروپایی یا غربی است.
  4. – شرکت جمعی ، دقیقاً مانند شرکت کمیته ، معادل مشارکت محدود در سایر کشورها است.
  5. – این شرکت تعاونی در بین سرمایه گذاران مشغول به کار در کشاورزی در ترکیه بسیار گسترده است
  6. – شعب یکی از بهترین گزینه ها برای شرکت های خارجی است که به دنبال تأسیس شرکت خود در ترکیه هستند.

 ویژگی های شرکت های بین المللی و ترکیه ای

شرکت های بین المللی با مسئولیت محدود برای شرکت های کوچک و متوسط ​​مناسب است. روش ادغام ساده است ، و ویژگی های آن باعث شده تا مورد علاقه بین سرمایه گذاران خارجی باشد. حداقل یک سهامدار برای این فرم تجاری و حداقل سرمایه سهم ۵،۰۰۰ TRY مورد نیاز است. این شرکت توسط یک هیئت مدیره اداره می شود.

از جمله مزایای شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه نیز این است که می توان از آنها برای فعالیتهای مختلفی استفاده کرد. از جمله این موارد ، آنها می توانند به عنوان شرکتهای هلدینگ فعالیت کنند و بنابراین یک راه حل عالی بهینه سازی مالیات ارائه دهند. همچنین ، شرکت هایی که در ترکیه بسیار رایج است ، معمولاً به عنوان شرکت هایی با مسئولیت محدود ایجاد می شوند و سپس به کسانی که به دنبال صرف کمترین زمان ممکن با ثبت شرکت جدید هستند ، فروخته می شوند.

شرکت سهامی خاص توسط افرادی که مایل به شروع مشاغل بزرگ هستند ، اداره می شود. حداقل یک سهامدار برای ادغام این نوع شرکت مورد نیاز است و الزامات برای حداقل سرمایه سهم بزرگتر از شرکت با مسئولیت محدود ، ۵۰،۰۰۰ TRY است. مدیریت شرکت همچنین توسط یک هیئت مدیره به همراه یک هیئت نظارت اداره می شود.

فرم های تجاری برای شرکت های بین المللی در ترکیه

همانطور که در ابتدا گفته شد ، شرکت های بین المللی می توانند از طریق شرکتهای تابعه و دفاتر شعبه فعالیت های تجاری در ترکیه را راه اندازی کنند. آنها همچنین می توانند با هدف جستجوی بازار و ارتقاء فعالیت های شرکت های خارجی ، دفاتر ارتباطی ایجاد کنند. با این حال ، بیشتر اوقات ، شرکتهای خارجی مستقیماً برای شعب و شرکتهای تابعه تصمیم می گیرند.

شعبه به عنوان یک ساختار تجاری وابسته عمل می کند که همان فعالیت های شرکت مادر را انجام می دهد. در بیشتر مواقع ، شعبه راه حلی است که توسط بانکهای خارجی و سایر انواع موسسات مالی فعال در ترکیه فعالیت می کند. آن ها همچنین تحت معاهدات دوگانه مالیات ترکیه است.

در مقایسه با شعبه ، شرکت تابعه ترکیه به عنوان یک شرکت مستقل ثبت می شود و می تواند برای تکمیل فعالیت های شرکت مادر استفاده شود. شرکتهای تابعه معمولاً به صورت شرکت با مسئولیت محدود عمل می کنند و از نظر مالیاتی به عنوان شرکت های داخلی محسوب می شوند.

ثبت شرکت در ترکیه

مهم نیست نوع شرکتی که می خواهید در ترکیه افتتاح شود ، چندین مرحله وجود دارد که باید انجام شود:

  1.     تأیید نام شرکت با ثبت تجارت (نام شرکت باید بی نظیر باشد)
  2.     تهیه اساسنامه توسط یک دفتر اسناد رسمی عمومی ترکیه
  3.     اساسنامه و سایر اسناد پشتیبان را به ثبت شرکتها بفرستید.
  4.     ثبت مالیات ، مالیات بر ارزش افزوده و مشارکتهای اجتماعی در سازمان امور مالیاتی.

درخواست مجوزهای تجاری – این مجوزها مطابق با فعالیتهای شرکت صادر می شود.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *