sabanciunilogo

دانشگاه سابانجی (به زبان ترکی: Sabancı iversniversitesi)، یک بنیاد دانشگاهی جوان است که در یک محوطه ۱.۲۶ میلیون متر مربع و در فاصله ۴۰ کیلومتری از مرکز شهر استانبول واقع شده است. اولین دانشجویان این دانشگاه در سال ۱۹۹۹ در این دانشگاه تحصیل کردند.

تاریخچه دانشگاه سابانجی

با پیشرفت علم، فناوری و ساختارهای اجتماعی، جهان به افراد واجد شرایط بیشتری نیاز دارد که دارای دانش و مهارت های لازم برای ادامه کار در هر نقطه از جهان باشند. در سال ۱۹۹۴، گروه سابانجی ترکیه تصمیم به ایجاد “دانشگاه جهانی” به رهبری بنیاد سابانچی گرفت. بذر دانشگاه سابانجی در تابستان ۱۹۹۵ در یک کنفرانس جستجو کاشته شد که در آن بیش از پنجاه دانشگاهی از بیست و دو کشور و همچنین دانشجویان و نمایندگان بخش خصوصی شرکت کردند.

توران آکادمی

برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه سابانجی در طراحی و رویکرد آنها با برنامه های سایر دانشگاه ها متفاوت است. اصولی که پایه و اساس برنامه های دانشگاهی و ساختار نهادی ما را تشکیل می دهد، مبتنی بر رویکرد میان رشته ای است. دانشگاه سابانجی برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین درجه افتخار جزئی را ارائه می دهد، دانشکده مهندسی و علوم طبیعی؛ دانشکده هنر و علوم اجتماعی و دانشکده مدیریت.

سال توسعه مبانی دانشگاه

برنامه سال توسعه مبانی دانشگاه سابانجی شامل دو مرحله اصلی آموزشی است: توسعه مبانی و دوره های دانشگاه. کلیه پذیرفته شدگان دانشجویی ملزم به گذراندن آزمون ارزیابی زبان انگلیسی (ELAE) هستند. دوره های زبان و امتحانات مربوطه توسط دانشکده زبان دانشگاه اداره می شود. دانشجویانی که دوره اول ELAE را می گذرانند، به عنوان دانشجویان سال اول پذیرش می شوند. متعاقباً، هر دانشجوی دانشگاه سابانجی موظف است دوره های دانشگاه را که از برنامه درسی اصلی کارشناسی و کارشناسی ارشد است بگذراند.

دانشگاه سابانجی ترکیه

شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی

دانشجویانی که معیارهای مهارت زبان انگلیسی دانشگاه را نمی گذرانند، در سال توسعه بنیادها (FDY) ثبت نام می کنند. بسته به نمره ELAE ، این دانشجویان در یکی از سه سطح آموزش زبان قرار می گیرند: پایه ، متوسط ​​یا بالاتر. دانشگاه از یک روش آموزشی استفاده می کند که به صورت دوره ای و مبتنی بر محتوا باشد. در نتیجه، دانشجویان FDY با مهارت کافی در زبان و همچنین مهارت های دانشگاهی از این برنامه بیرون می آیند. موفقیت دانشجویان نه از نتایج آزمون بلکه از عملکرد کلی در برنامه داوری می شود تا آن ها بتوانند با همکلاسی های سال اول خود در دوره های دانشگاه منظم شوند.

در طول سال اول دانشجویان دوره هایی را می گذرانند که تمرکز آن ها بر علوم انسانی و جامعه است. اصول آتاتورک و تاریخ انقلاب ترکیه؛ زبان و ادبیات ترکی؛ علم طبیعت؛ توابع ریاضی، گسسته و مداوم. و دانشجوهای سال اول انگلیسی آموزش می بینند.

در سال دوم ، دانشجویان دوره های “آثار اصلی” را می گذرانند که بر کارهای مختلف هنری و مهم هنری متمرکز است.

دانشگاه سابانچی یکی از بهترین دانشگاهها برای تحصیل در ترکیه است. این دانشگاه در سه دانشکده خود آموزش چند رشته ای ارائه می دهد.

دانشجویان خارجی این فرصت را دارند که بعد از سال تحصیلی اول یا دوم خود، رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند. این امر به دانشجویان این امکان را می دهد تا با درک بیشتر در مورد آموزش عالی، در مورد علایق دانشگاهی و شغلی خود، در دانشگاه تصمیم بگیرند.

دانشگاه سابانجی ترکیه

تحصیلات

دانشگاه سابانجی دارای درجه آموزش جهانی به زبان انگلیسی و شهریه مقرون به صرفه در مقایسه با دانشگاه های مشابه در سراسر جهان است، این دانشگاه همچنین بورسیه های خوبی را برای دانشجویان همه ملل و همه زمینه های تحصیلی فراهم می کند ، و تضمین یک آموزش عالی و با کیفیت بالا برای همه دانشجویان تضمین می کند.

پژوهش دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی موقعیت خود را به عنوان یکی از ابتکاری ترین و پژوهشگرترین دانشگاه در ترکیه معرفی می کند. به عنوان بخشی از فلسفه خود ، این دانشگاه قصد دارد تلاشهای پژوهشی خود را در درجه اول به سمت تحقیقات کاربردی و استراتژیک با اهداف پیشرفت دانش ، حمایت از تدریس و کمک به پیشرفت جامعه هدایت کند. این دانشگاه با تعداد زیادی آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی از جمله پیشرفته ترین مرکز تحقیقات و کاربردهای فناوری نانو در منطقه می باشد. کلیه پروژه های تحقیقاتی در دانشکده ها (دانشکده مهندسی و علوم طبیعی ، دانشکده هنر و علوم اجتماعی و دانشکده مدیریت) انجام می شود.

بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه

چشم انداز شغلی

فارغ التحصیلان دانشگاه سبانچی در تمام بخش ها و بسیاری از کشورها بسیار ارزشمند هستند. ۹۰٪ فارغ التحصیلان ظرف یک سال از فارغ التحصیلی خود اشتغال پیدا می کنند و بیش از ۷۰۰۰ فارغ التحصیل ما برای شروع مشاغل خود یا انجام تحصیلات تحصیلات تکمیلی خود در برخی از بهترین شرکت ها و دانشگاه های دنیا اقدام کرده اند.

دانشگاه هایی که دانش آموختگان دانشگاه به عنوان مقصد خود برای تحصیلات تکمیلی انتخاب کردند عبارتند از: دانشگاه کارنگی ملون، دانشگاه کالیفرنیا، Politecnico di Milano، دانشگاه بوستون، دانشگاه هاروارد، دانشگاه براون، دانشگاه استنفورد و دانشگاه ماساچوست.

Unilever ، Accenture ، Procter & Gamble ، Ford و Deloitte & Touche از جمله شرکت هایی هستند که طبق تحقیقات فارغ التحصیلان دانشگاه سابانجی برای آن ها کار کردند.

دانشگاه سابانجی ترکیه

تدریس و یادگیری و زبان آموزشی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه در تدریس و یادگیری، اولین سال تحصیلی مشترک برای کلیه دانشجویان لیسانس است که تحت عنوان برنامه بنیادهای توسعه (از این پس FDP) نامیده می شوند. FDP شامل کلیه دوره هایی است که دانشجویان در اولین سال تحصیلی خود دنبال می کنند، همچنین دو دوره در طول سال دوم تحصیلات خود را می گذرانند.

اگرچه از دانشجویان خواسته می شود اولین انتخاب برنامه را در ورودی ارائه دهند، اما می توانند انتخاب اولیه خود را تغییر داده و پس از اتمام آن سال، ادامه تحصیل در دانشکده و برنامه دیگر را انتخاب کنند.

لیسانس ها می توانند یک بار انتخاب خود را تغییر دهند. دانشگاه سابانجی از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی تدریس در تمام کلاس ها استفاده می کند. علاوه بر کلاس های متداول در رشته های مختلف ، کلاسهای زبان در این دوره از سال قبل برای بهبود مهارت های انگلیسی دانشجویان نیز ارائه می شود.

شهریه دانشگاه سابانجی

  • رشته های فنی و مهندسی : ۱۳۰/۱۴۰ لیر