kocunilogo

دانشگاه کوچ  در یک نگاه

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید با توران پارس باشید تا شما را با دانشگاه کوچ آشنا می کنیم. دانشگاه کوچ که در تپه های سارییر در شهر پر جنب و جوش استانبول واقع شده است، با داشتن محوطه ای زیبا، سرسبز و ۶۲ هکتاری خود تجربه کامل و جذابی به شما ارائه می دهد.

 از زمان تأسیس، دانشگاه كوچ به عنوان مركز تعالی جهانی در علوم و معارف پدید آمده و منحصر به فرد است كه می تواند با آموزش رشته های پزشکی ، مهندسی ، علوم ، علوم اجتماعی و اداری را برای پیگیری بیشتر تحقیقات اساسی و كاربردی و جذب بهترین دانشجویان و هیئت علمی قرار دهد.

ersitytouranpars-2-1030x518

تاریخچه دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ (Koç universitesi) یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول، ترکیه است.ساخت این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ در ساختمان های موقتی در اشتاین آغاز شد و در سال ۲۰۰۰ به پردیس فعلی خود Rumelifeneri در نزدیکی Sarıyer منتقل شد .دانشگاه کوچ طبق رتبه های دانشگاه جهانی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۱۸ در ترکیه بالاترین رتبه را دارد.

دانشگاه کوچ در حال حاضر از دانشکده های علوم اجتماعی و علوم انسانی ، علوم اداری و اقتصاد ، علوم ، مهندسی ، حقوق ، پرستاری و پزشکی تشکیل شده است. این دانشگاه ۲۲ برنامه کارشناسی ، ۲۹ برنامه کارشناسی ارشد و ۳۰ دوره دکترا ارائه می دهد. و حدود ۷۰۰۰ دانشجو دارد، و دانشجویان بین المللی را از کشورهای مختلف می پذیرد و دارای شبکه گسترده ای از بیش از ۲۵۰ دانشگاه شریک از جمله دانشگاه کالیفرنیا و سایر دانشگاه ها مانند دانشگاه نورث وسترن ، دانشگاه کرنل و دانشگاه جرج تاون است.

توران آکادمی

مرکز تحقیقاتی دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی در ترکیه است. این دانشگاه تلاش می کند تا مرکز تحقیقاتی جهانی باشد و هدف آن تأثیرگذاری بر تحولات فکری ، فناوری ، اقتصادی و اجتماعی در مقیاس جهانی است.

دانشگاه کوچ برنده جوایز تحقیقاتی TÜBİTAK (شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه) بوده است. دانشگاه کوچ همچنین موفق ترین موسسه آموزش عالی در ترکیه در زمینه پیشنهادات برای کمک های مالی ERC است که از مارس ۲۰۱۸ هشت مورد از ۱۵ پروژه فعال در ترکیه را هماهنگ می کند.

دانشگاه کوچ استانبول

تاریخچه

پردیس مرکزی دانشگاه کوچ در روملیفنری در شمال استانبول واقع شده است و مشرف به بسفر و دریای سیاه است. این پردیس دارای ۶۰ ساختمان است که ۲۳۰،۰۰۰ متر مربع مساحت ساخته شده را شامل می شود.

این دانشگاه برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ فعالیت خود را در Istinye Sariyer آغاز کرد. پس از اینکه دانشگاه به مکان جدید خود در Rumelifeneri انتقال پیدا کرد ، پردیس Istinye بازسازی شد تا به عنوان یک کنفرانس و مرکز آموزشی خدمت کند.

بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه Koç Suna K Sraç پنج شعبه دارد و حدود ۳۲۲۰۰۰ جلد کتاب، به علاوه نزدیک به ۱۶۰۰۰۰کتاب الکترونیکی و ۶۴۰۰۰ عنوان سریال آنلاین دارد. این کتابخانه همچنین حدود ۲۰۰۰ کتاب نادر را در موضوعاتی از تاریخ ، ادبیات و آیین عثمانی و اروپا نگهداری می کند.

 

شهریه دانشگاه کوچ استانبول

  • پزشکی (انگلیسی) : ۲۶/۵۰۰ دلار
  • پرستاری (انگلیسی) : ۱۹/۵۰۰ دلار
  • فنی و مهندسی (انگلیسی) : ۱۹/۵۰۰ دلار
  • معماری و هنر (انگلیسی) : ۱۹/۵۰۰ دلار

سوالی دارید؟ همین حالا مشاوره رایگان بگیرید!

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۵۰
۰۹۳۷۸۱۹۱۱۶۹
۰۹۱۹۳۰۱۰۸۲۳